Bugun...


BELEDİYE BAŞINA İŞ AÇABİLİR!
(Ş.URFA – RHA) – Geçtiğimiz gün Ruha Haber Ajansı’nın dile getirdiği BELSAN A.Ş’deki büyük vurgundan sonra yönetim açıklama yaparak vurgunu doğrulamıştı.

BELEDİYE BAŞINA İŞ AÇABİLİR!

BELSAN A.Ş’de satın alma biriminde çalışan M.K isimli şahıs 800 bin TL’yi zimmetine geçirip ortadan kaybolmuştu. Ruha Haber Ajansı’nın dile getirdiği vurgundan sonra kent çalkalanmaya başlamıştı. BELSAN A.Ş gerekli denetimli yapıp vurgunun önüne geçmek yerine kendisine günah keçisi aramaya başladı.

HEM SUÇLU HEM DE GÜÇLÜ…

Gerekli denetimleri yapmayan BELSAN belki de gerekli önlemleri alsaydı devletin ve milletin parası olan 800 bin TL çalınmayacaktı. Ancak BELSAN vurgundan sonra olayla ilgisi olmadığı halde birimde çalışan 10 tane masum insanın içine son verdi. BELSAN’ın yaptığı bu hareket tepki çekerken, yapılan haksızlık “hem suçlu hem de güçlü” sözünü de akıllara getirdi.

URMAK: BU İŞLEMLER GEÇEN Kİ OLAYLA ALAKALI DEĞİL

BELSAN A.Ş Genel Müdürü Nusret Urmak, işten çıkarılan 10 kişinin vurgun olayı ile ilgili olmadığını beyan etti. Urmak, “Bu konu ile ilgili şeyler değil, bizim rutin işlerimiz, bu konuyla alakalı değil. Mesela kimisi ayrılmak istediğini söylüyordu. Bu konuda herhangi bir açıklanacak konu yok. Bu işlemler geçen ki olayla alakalı değil. Tamamen performansa dayalı, önceki ay çıkanda oldu, geçen hafta çıkanda oldu. Öyle bir durum değil olsa ben söylerdim” dedi.

İşte BELSAN A.Ş’de işten çıkarılan ve tabiri caizse günah keçisi ilan edilen işçilerin isimleri:

Atölye şefi İ.H.A, M. B, A.H.B., C.A. Satın Alma Sorumlusu M.S., Yıkama Sorumlusu M.N, Satın Alma Personeli C.S., Teknik personel İ. K.

BELEDİYE BAŞINA İŞ AÇABİLİR!

BELSAN A.Ş tarafından iş sözleşmeleri tek taraflı fesh edilen işçiler Büyükşehir Belediyesi’nin başına iş açabilir. Öyle ki her ne kadar BELSAN A.Ş iş çıkışları performans olarak gösterilse de işçilerin mahkemeye gitmesi ve mahkemenin de işçileri haklı bulması durumunda Büyükşehir Belediyesi yüklü bir tazminat ile karşı karşıya kalacak.

YORUMLAR
3 Yorum

Ahmet
29-08-2017 23:13:00

genel müdür halen belsanin başında önce sen istifa et ki bu soruşturmanın üstünü örtmeyesin halen bu genel müdür yerinde duruyor soruşturmanın selameti için istifa et Nusret urmak

Ahmet
29-08-2017 23:10:00

genel müdür halen belsanin başında önce sen istifa et ki bu soruşturmanın üstünü örtmeyesin Nihat çiftçi halen bu genel müdür yerinde duruyor

Hasan
29-08-2017 22:04:00

Bu Nusret urmak ulaşımın u sunu bilmiyor önce kendisi işine son versin tepeden inme belsena genel müdür oldu

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI